Prisen for hele kufferten er kun:

5295,- + moms. frit leveret dk.

Der er rabat ved køb af flere.

Den første Scala Simplex kuffert så

dagens lys i 2009.

Kufferten benyttes stadigvæk flittigt. Kufferten er baseret på vådmørtel, hvor man selv tilsætter cement og farvepulver.

Den er udgået af produktion, men vi har reservedele på lager.

Dens afløser ses her i midten af billedet, den er basesret på tørmørtel, hvor man kan blande helt ned til 2,5 liter farvet mørtel og så har den også

Hydraulisk mørtel, som noget nyt...

Scala Simplex kunder i postnummer orden:

Landsdækkende koncerner og organisationer:

Rockwool A/S www.rockwool.dk
Jorton A/S www.jorton.dk
Papirisolering Danmark ApS www.papirisolering-danmark.dk

Breinholm Gruppen ApS www.isoleringdanmark.dk

Papiruld Danmark www.papiruld.dk

STARK A/S www.stark.dk

BYGMA A/S www.bygma.dk

XL-BYG www.xl-byg.dk

Davidsen A/S www.davidsen.dk

 

 

Post nr.
1000 - 4990
Murere / Entreprenører

2000 Murerfirmaet Jan Bergmann www.jan-bergmann.dk
2100 Murermester Jan Juel Andersen  janmurer@privat.dk
2100 Thor Møller  thormol@gmail.com
2200 Murermester Birk ApS  alexbirknielsen@hotmail.com
2300 Øens Murerfirma A/S www.oensmurer.dk
2400 Murermester Jørgen Bo ApS  ginna@pcdk.dk

2450 Gentoftes Murer murermesterpilemann@live.dk

2450 K.C. Murer & Servicefirma  kcmurer@gmail.com

2605 Murermester Peter Luca Thomsen www.peterlucathomsen.dk
2610 Combi Byg ApS www.combibyg.dk
2610 W. Lynggaard  Petersen A/S www.wlp.dk

2620 Murermester Lorentzen www.murermester-lorentzen.dk

2620 HRH Murer A/S www.hrh.dk

2625 Murerfirmaet J. Drewsen  murerdrewsen@email.dk
2630 Henrik Poulsen  mail@henrikpoulsen.dk
2630 Søren Nehm  soeren.nehm@webspeed.dk
2630 Kaj Sørensen  cand.mur@webspeed.dk
2635 A.M.A. Entreprise  info@amaentreprise.dk
2635 Otto P. Nedergaard A/S www.opn.dk
2635 René Martedal martedal@martedal.dk

2640 Murermester Holm ApS mathias@murermesterholm.dk

2650 Guldbech.com www.guldbech.com
2650 Murermester Brian Poulsen murerbrian@mail.dk
2650 Murermester Rasmus Lange mr.long@live.dk
2680 Aktuel Murer Entreprise ApS www.aktuelmurer.dk
2680 Murermester Robert Gregil www.murermestergregil.dk
2690 Henrik Johansson www.hj-murer.dk
2700 Hakmann´s Murerservice hak61@msn.dk
2700 A.C. Tone Byg ApS actonebyg@hotmail.com
2720 GS Byg I/S lg@gsbyg.dk
2720 Murermester Poul Bruun bruunbyg@post12.tele.dk
2765 Brdr. Theisen A/S www.brdr-theisen.dk
2770 Finn Hoffmann 32 50 96 92
2770 Murerfirmaet Lars Jakobsen ApS www.larsjakobsen.dk

2770 Murerfirmaet Pasqualato ApS  stefan@mfpas.dk

2800 Jim Schultz 45 87 06 06
2820 Flemming Nielsen fin@c.dk
2820 Murermester Tim Nielsen og aut. www.tim.dk
2850 Murerfirmaet SKS Byg Efterf. ApS sksbyg@mail.dk

2880 Murerfirmaet Bjørklund + Eskildsen ApS  jacob@jacobmurer.dk

2900 Peter Schefe ApS www.schefe.dk
2920 Murerfirma Petersen & Bærgaard www.petersen-baergaard.dk
2950 Bigum Larsen Byg www.bigumlarsen.dk
2970 A.S. Byggeentreprise fogschou@hotmail.com
3100 Murermesterfirma Jørn Steen Koch www.murerkoch.dk
3200 Byskov Byg ApS bysse@get2net.dk
3200 Murermester Karl Rasmussen www.din-murer.dk
3200 Murermester Jesper Lund www.murermesterlund.dk
3200 Murermester Sten Lenschau stenlenschau@hotmail.dk
3200 Peter J.E. Hansen ApS muldager@vip.cypercity.dk
3200 Schwærter Byg ApS www.schwaerter-byg.dk

3250 Mauritzen www.mauritzen.dk
3250 Form og Byg nottojensen@mail.tele.dk
3250 Erik Andersen ApS www.erikandersen.dk
3250 Murermester Ole Schow I/S www.murermester-schow.dk
3250 Strand Esbønderup Murerfirma www.no-fugt.dk
3370 Liseleje Mureren mvad@os.dk
3390 Murerfirmaet Højerby murerfirmaethoejerby@forum.dk
3390 Murer Makker www.murermakker.dk
3390 Ozøko 61 28 53 85
3400 Murerfirmaet Nordsjælland ApS  www.ak-s.dk
3400 Murermester Henning Bjerre hb.murerbjerre@mail.dk
3400 UAB Building's Craftsmans bcraftsmans@gmail.com

3540 C. Andersen abek@privat.dk
3540 Murermester Bent Rømer ApS www.bent-roemer.dk
3550 Henrik Larsen h.simony@email.dk
3550 JRW Byg ApS jrw.byg@email.com
3550 S.A. Murerentreprise ApS stig.murer@gmail.com
3600 Murermester Henrik Rasmussen ApS hjr@webspeed.dk

3630 Murermester Morten Madsen info@murermestermm.dk

3630 Bang Nielsen ApS www.bang-nielsen.dk
3630 Murermester Nikolaj Pedersen nikopedersen@live.dk
3650 ABC Facade ApS www.abc-facade.dk
3700 BYG-GRØNT www.byg-groent.dk

4000 Roar Enterprise A/S rp@roar-as.dk
4000 Murerfirmaet Marco 22 74 60 22
4000 Brian Berlin Harder www.brianharder.dk
4000 Legarth Murerfirmaet ApS www.murermester-henrik.dk
4000 Mikael Munk-Madsen ApS www.mikaelmunkmadsen.dk
4000 Murerxperten.dk www.murerxperten.dk
4000 Murermester Jørgen Qvist murerqvist@firma.tele.dk
4040 Murermester Jacob Boisen jacobboisen@dbmail.dk

4050 MKT BYG  www.mktbyg.dk

4050 Niels løth Hansen Aps murermesteren@mail.dk
4070 Murerfirmaet Poul-Erik Jakobsen ApS www.murer-pej.dk

4070 Kim Gregersen Murerfirma kim.gregersen@post.cybercity.dk

4070 Murermester Kim Nielsen & Søn aps  murermester.kim.nielsen@tdcadsl.dk

4100 Bødker & Søn info@murer-bodker.dk
4140 BS Beton og Murerentreprise ApS  www.betonogmure.dk
4200 PR. Fliseservice www.prfliseservice.dk
4291 Murerfirmaet J.S. Byg Aps johnnygryde@hotmail.com
4291 Torben Andersen torbenmurer@hotmail.com
4300 Gislinge Mureren www.gislinge-mureren.dk
4300 Holmegaard & Bertelsen ApS www.hmogt.dk
4300 Michael Sahner Hansen www.sahner-byg.dk
4300 Murermester Preben Møller, Tølløse 22 40 68 41
4440 Mørkøv Murerforetning 20 12 75 09

4470 Murermester Florin Neergaard www.murermesterflorin.dk

4540 Odsherreds Murerenterprise odsherredsmureren@live.dk
4550 RV Murerentreprise ApS www.renevoss.dk

4560 Kenneth Storm Murermester ApS www.kenneth-storm.dk

4600 Murerfirmaet Niels Rasmussen A/S murer.nielsras@mail.dk

4622 R & A Entreprise ApS www.raentreprise.dk

4653 Murermester Lars Nielsen www.murerdesign.dk

4671 Murermester Jespersen murm.jespersen@gmail.com

4660 Bad & Finesse   www.badogfinesse.dk

4690 Murerfirmaet Kim Frigast A/S www.kimfrigast.dk
4760 Bygmester Gregersen bg@bygmester-gregersen.dk
4760 Søren Hansen s.hansen@firma.tele.dk
4771 Thorsten Madsen viemose81@mail.dk
4780 Lars Foss ApS lfoss@stegenet.dk.dk
4800 Keld Erik Johnsen www.keldjohsen.dk
4871 Flex Mureren www.flexmureren.dk
4930 Byggefirmaet M.N. Entreprise A/S www.mne.dk
4930 Tømrer- & Snedkerfirma Henrik Lund Lauridsen A/S www.hll.dk
4990 Oreby Byggeenterprise Aps www.orebyg.dk


Isolatører

2640 Rockwool A/S www.rockwool.dk
2640 KMB Facility Care www.kmbfacilitycare.dk
2650 Guldbech.com www.guldbech.com
2730 Isoleringskompagniet ApS www.isoleringskompagniet.dk
2740 Stabil Total Isolering ApS www.stabil.dk
3400 Andersen Isolering ApS www.andersen-isolering.dk
3400 Isolering.as www.isolering.as
3400 Carlo Lorentzen A/S Byggeservice www.cl-as-dk
3600 Chris Kristensen A/S www.ck-as.dk

4000 MP Isolering www.mp-isolering.dk
4000 Roskilde Isolerings center A/S www.roskilde-isolering.dk
4000 Bakkegårdens Tagrens www.bakkegaarden-tagrens.dk

4100 S.V. Byg www.svbyg.dk
4300 Michael Sahner Hansen www.sahner-byg.dk
4340 Danisol isolering www.danisol.dk
4400 KKS Isolering www.kks-isolering.dk
4500 Murermester Søren Ryberg Sørensen 40 46 85 83
4520 FH Miljoebyg www.miljoe-byg.dk

4520 KTS Isolering www.odsherred-papirisolering.dk
4550 Lykkebjerg Isolering www.lykkebjerg-byg.dk
4780 Dansk tag & Facadeentreprise ApS www.dtf-entreprise.dk

 

Arkitekter / Ingeniører

Nordsjællands Bygningsrådgivning www.nbyg.dk

Nebel & Olesen arkitekter ApS www.nebelolesen.dk

 


5000 - 5990
Murere / Entreprenører

5000 Arne Prytz Frandsen 40 16 57 16
5000 Jorton A/S www.jorton.dk

5220 Jens Murer ApS www.jensmurerfyn.dk
5220 Sand & Guldborg A/S www.sand-guldborg.dk
5250 Dyrup Murerforretning www.dyrup-murerforretning.dk
5250 Michael Winkler murermester.winkler@gmail.com
5250 Mørk & Skov Hansen A/S www.msh.dk
5250 Raun Murermester ApS www.brianraun.dk
5290 Murerfirmaet Knudsen & Co www.knudsenco.dk
5300 Nissen & Co A/S www.nissen-co.dk
5300 Thinesen Byg ApS mthinesen@hotmail.com
5450 Poul Murer poulmurer@yahoo.dk
5474 M.B.R. www.bombr.dk
5500 Rolf Murer ApS www.rolfmurer.dk
5500 Murermester Flemming Moos www.flemmingmoos.dk
5540 Ellinge Murerforretning ApS www.ellingemurerforretning.dk
5560 Oldenburg Byg ApS 40 16 15 15

5560 Ulskov A/S www.ulskov.dk
5591 Murermester Kjeld Bech Madsen 20 16 68 15
5591 Rishøj & Andreasen A/s www.rishoej-andreasen.dk
5600 John Dalsgaard Murermester johndalsgaard@tdcadsl.dk

5610 Per Tinggaard pertinggaard@mail.tele.dk
5672 Famer´s Byggeservice www.farmers-byggeservice.dk

5700 Tved Mureren www.tved-mureren.dk
5772 Kværndrup Håndværker Byg henning-ravn@mail.dk
5792 Brdr. Knudsen Årslev ApS uffe@murermesterbolig.dk
5853 Multihåndværkeren ApS www.multihaand.dk
5854 Gislev-Holme Murerforretning www.gislev-holme.dk
5854 K.M. Byg kmbyg@nypost.dk

5871 Aage Pedersen & Søn post@aagepedersen.dk
5900 Murerfirmaet Elnegaard ApS www.murer-elnegaard.dk

 

Isolatører

5240 Hotpaper ApS www.hotpaper.dk

5500 Lillebælthuset www.lillebaelthuset.dk

5762 Semberlund byg & papirisolering www.papirisolering.com

5772 Frands Jeppesen www.frandsjeppesen.dk

5792 Tømrermester Søren Sværke ApS www.soerensvaerke.dk



6000 - 9990
Murere / Entreprenører

6000 Kolding Kommune  www.kolding.dk

6000 Nysom A/S www.nysom-as.dk

6000 Dalby Murerforretning 21 66 59 67

6000 Jørgen Falk-Petersen A/S www.falk-petersen.dk

6000 JMA Byg jmabyg@pc.dk
6000 O. Adsbøll & Sønner A/S www.adsboell.dk
6000 SP Byg Kolding ApS spbygkolding@email.dk
6000 Steen Meyer ApS www.steenmeyer.dk
6000 3 Kant Mureren 26 27 73 02
6040 Jens Jørgen Hansen ApS www.jjhansen.dk
6070 Preben Johansen A/S www.prebenjohansen.dk

6091 Murermestrene Johansen & Bodholdt ApS www.j-b.dk
6100 J.M. Scan-Byg ApS www.jm-scanbyg.dk
6100 Karlo´s Murerforretning www.karlosmurerforretning.dk
6230 Flemming Pedersen Anlægsgartner ApS 74 68 02 78
6261 Soberras Murerfirma 74 71 63 45

6270 Sydjysk Murerforretning Sydjyskmurerforretning@gmail.com

6270 Bo Michelsen A/S www.bo-michelsen.dk
6310 Lars Hansens Byggeforretning APS www.byggeforretningen.dk
6400 Johan C. Nielsen A/S mani@jcnas.dk
6430 Fynsk & Søn A/S www.fynsk.as
6430 Steen B. Andersen murersteen@mail.dk
6440 Ellegaards Byggeforretning karsten.ellegaard@gmail.com
6440 Murermester Ken Olav Aebeloe www.murermesterkeno.dk
6500 Ipsen Byg ipsen.byg@gmail.com
6500 Matthiesen murermester.matthiesen@yahoo.dk

6520 Toftlund Murerforretning ApS www.toftlundmurerforretning.dk
6640 Murerfirmaet Peer Holm Nielsen Aps phn@mail.tele.dk
6740 Murerfirmaet Egon Sørensen ApS www.mureregon.dk

6740 Karl Poulsen ApS annette@karlpoulsen.dk

6740 MV Produkter ApS  www.mvprodukter.dk

6760 Murerfirmaet Vesterbyg www.vesterbyg.dk
6760 Viggo Jepsen & Søn finn.jepsen@stofanet.dk

6780 Peter S Nielsen ApS www.petersnielsenaps.dk

6780 Leif Schmidt murerforretning ls.schmidt@mail.tele.dk
6823 Børge Buch Rasmussen bbr.murer@gmail.com

6900 Murermester Brian Nielsen A/S   www.murermesterbriannielsen.dk

6900 Murerfirmaet Kjærgaard A/S jakjaergaard@dlgmail.dk
6960 PH Service www.phservice.org
7100 Ove Larsen A/S www.ovelarsenas.dk
7100 Arkitekthuset Vejle A/S www.arkitekt-huset.dk

7100 Østjydsk Boligrenovering www.ostjydsk-boligrenovering.dk
7190 Billund Byg ApS www.billundbyg.dk
7190 Den Alsidige Murer Ole T. olet@denalsidigemurer.dk
7200 K.G. Hansen & sønner A/S www.ovelarsenas.dk

7200 Brdr Mortensen bm@bm69.dk

7323 Byggefirmaet Peder Konradsen ApS ingekonradsen@live.dk

7400 Murerfirmaet Jens-Ole Jensen ApS  murerjj@outlook.dk

7400 Murerfirmaet Bo Andersen A/S bo@murerherning.dk

7400 Din Murer Bo Damgaard dinmurer@mail.dk

7400 Murerfirma Niels Pedersens Eftf. ApS www.niels-pedersen.com

7451 Murerfirma Erik Dalbjerg ApS erikdalbjerg@live.dk

7500 Holstebro Murerfirma tbjs@weebspeed.dk
7620 SHS-Byg A/S www.shs-byg.dk

7700 Dahl & Gravesen´s Murerfirma murer@dahl-gravesen.dk

7700 Østerild Murerforretning ApS www.osterildmurerforretning.dk

7840 Murer & Aut. Kloakmester Kurt Sørensen I/S  kurt@kurt-sorensen.dk

7870 Madsen Boligbyg boligbyg@outlook.dk

7870 AH Byg  hejne@ahbyg.dk

8000 Jorton A/S www.jorton.dk
8220 Bech & Martens Murer & Entreprenør ApS www.bechmartens.dk

8220 Poul Pedersen A/S www.pp-as.dk

8270 Dan-Ejendomme A/S llo@dan-ejendomme.dk

8270 Høilund Byg ApS www.hoilund-byg.dk
8270 Højbjerg Murerforretning www.til-byg.dk
8270 Peter Nielsen ApS www.peternielsen.dk
8300 Bjerregård Pedersen ApS www.bjerregaard-pedersen.dk
8320 Poul-Erik Christensen ApS www.murerfirmaet-maarslet.dk
8370 Murerfirmaet Christoffersen stuf@post.tele.dk
8400 Hyllested Murerforretning 20 28 62 86
8464 Finn Nielsen www.finn-nielsen.dk
8464 Harald Røgen & Sønner A/S www.rogen.dk
8464 Låsby Byg A/S www.laasbybyg.dk
8500 Grenaa Murerentreprise ApS gme@stofanet.dk

8550 LS Byg www.murerfirmaet-lsbyg.dk
8541 Murermester Jens Laursen ApS www.jl-murerne.dk

8620 Nymosegård Træ & Byg ApS salg@traeuld.dk

8670 Murerfirmaet Låsby/Dørup ApS  21 75 14 10
8700 Haldrup Murerforretning haldrupmf@mail.dk
8700 Henning Holmes Eftf. www.henningholme.dk
8700 GBS mureren www.gbs-mureren.dk

8700 Horsens Murer Service ApS  kontakt@horsens-murerservice.dk

8700 Horsens Murer- og Entreprenørforr. A/S nonbo@frandsen-as.dk
8740 Murerfirmaet Eilif Nielsen eftf. a/s k.v.rasmussen@os.dk
8740 Brædstrup Murerforretning A/S rene@br-murer.dk
8740 Murerfirmaet Morten og Chr.Nielsen ApS mogc@nielsen.mail.dk
8766 Allan's Murerforretning Nr. Snede ApS www.allan-murer.dk

8800 Henning Jereminsen ApS 40 50 49 77
8830 Ørum Murerforretning ApS www.oerum-murerforretning.dk
8850 BA Byg www.babyg.dk
8881 Michael Gertsens Murerfirma ApS michaelgertsen@gmail.dk
8883 DS-Byggefirma 28 73 47 23
8940 Mureren ApS www.mureren-aps.dk
8940 Jens Ole Pedersen A/S www.murerjensolepedersen.dk
8960 Uggelhuse Murer & Bygge Firma ApS 28 79 04 80

8963 Hans Ulrik Jensen A/S www.huj.dk
8961 Nørager Murerforretning ApS 29 24 40 88
8983 Murerforret. Frits Hansen frederiksbergvej63@hansen.mail.dk
8990 Rishøj Byg A/S www.rishoej-byg.dk
9200 Jorton A/S www.jorton.dk
9220 Bent Sørensen murermester bsmurermester@hotmail.com

9230 Svenstrup Byggeservice www.svenstrup-byggeservice.dk
9270 Murerfirma Hans Nielsen & Søn A/S www.hansnielsen.dk

9300 HT Murermester ht@nordfiber.dk

9320 Sæderup og Grønkjær lejeinvest jakobk71@hotmail.com

9370 Murermester Dan Olsen ApS www.dan-olsen-aps.dk
9380 Murer og Entreprenør Birger Pedersen 20 77 57 99

9381 Sulsted Murerfirma www.sulstedmurerfirma.dk

9440 Peter Bjørnskov Pedersen murermester www.ppmurermester.dk

9500 Floor Byg ApS 28 73 38 39
9550 Murermester Gert Madsen ApS 24 94 41 10
9560 Murermester Poul Jensen ApS 22 25 27 37
9610 Børge Andersen ApS 23 61 40 65
9620 Murer- og Entreprenørfirma ApS 28 19 81 77

9700 Løkken Murerforretning www.loekkenmurer.dk

9700 Murermester, J.O.E. Nielsen 21 81 40 58

9750 Bakke Mureren, Ulrik Hafstein Sørensen 40 15 18 07

9900 Finn A Christensen A/S www.fac.as

9900 HSN Byg 40143501

 

Isolatører

6200 Kraftman A/S www.kraftman.dk
6270 Ejnar Skrivers Tømrer- & Snedkerforretning www.ejnar-skriver.dk
6400 Børge Nørgaard ApS www.bnisolering.dk
6700 Holm Isolering ApS www.papirisolering.dk
6700 Papiruld Esbjerg www.papiruld.dk
6720 Papirisolering www.papirisolering.dk
6760 RTS www.ribe-papirisolering.dk
6800 Max Mathiesen & Søn A/S www.mmsvarde.dk

6960 Hvide Sande Tagrens ApS www.hvidesande-tagrens.dk

7000 Jysk Isolering 40 19 52 21
7500 Murer- og Entreprenør Jens Jensen A/S www.jensjensen.dk
7500 Jensen & Baunbæk  jensen-baunbaek@forum.dk
7870 Perle Isolering  61 30 81 63
8240 Thorlund Tagteknik www.thorlund-tagteknik.dk

8380 Alge Eliten www.algeeliten.dk
8382 Jydsk Tagteknik www.jydsktagteknik.dk
8500 Djursland Isolering ApS www.djurslandisolering.dk

8500 Byggefirmaet Lindgaard Nielsen ApS www.lindgaard-nielsen.dk

8620 Nymosegård Træ & Byg ApS www.traeuld.dk
8660 Henning Baadsmand baadsmand@mail.tele.dk
8660 Leth Isolering www.mikaelleth.dk

8700 Wisby Isolering www.horsens-papirisolering.dk
8700 JM Naturisolering www.jmnaturisolering.dk
8900 Ejersbo Byg ApS  www.efterisolernu.dk
8983 Bækkelund Byg www.baekkelund-byg.dk

9293 Carl Nielsen Facadepuds ApS www.cnfacadepuds.dk
9870 Idyl Byg ApS www.idylbyg.dk

 

Denne side opdateres løbende...